Skip to content Skip to footer

FAQ

Może i tak, ale szczycimy się tym, że działamy etycznie.

Rada Krajowa Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości przyjęła w 2013 roku Kodeks Etyki Zawodowej, z którym można zapoznać się pod adresem https://pfrn.pl/page/1774

Działamy zgodnie z tymi zaleceniami.

Przede wszystkim nie pobieramy prowizji od kupujących i nie żądamy podpisywania „lojalek”.

Zajmując się wyłącznie sprzedażą domów i mieszkań reprezentujemy stronę sprzedającą i dbamy o jej interesy, zachowując jednocześnie zasadę poszanowania obu zainteresowanych stron – sprzedającej i potencjalnych kupujących. Dla zapewnienia bezpieczeństwa kupujących identyfikujemy na podstawie okazywanych dokumentów. Jesteśmy jak biuro matrymonialne – pracujemy nad uszczęśliwieniem obu stron 🙂

Nie, kameralną.

Zajmujemy się prawie wyłącznie sprzedażą domów i mieszkań z województwa mazowieckiego. Działamy najczęściej z polecenia zadowolonych klientów, każdej nieruchomości staramy się dać z siebie jak najwięcej, dlatego też nie mamy ich w ofercie więcej niż kilka jednocześnie.

Często chronimy klienta przed nim samym 🙂

Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy chociażby z sytuacji prawnej sprzedawanej przez nich nieruchomości. Transakcja może być zerwana w ostatniej chwili, nawet już u notariusza, z powodu niezauważonych wcześniej i nieusuniętych braków formalnych.

Weryfikujemy również wypłacalność potencjalnego kupującego oszczędzając naszym klientom ewentualnego rozczarowania.

 

Od sprzedających staramy się uzyskać wszelkie informacje dotyczące sprzedawanej nieruchomości. Tak, wszystkie – także te najciemniejsze i starannie ukrywane 🙂 Omawiamy Państwa priorytety, opracowujemy plan działania, określamy grupę docelową odbiorców, pomagamy w ustaleniu realnej ceny wywoławczej, co jest kluczowe, oraz transakcyjnej.

Nie jesteśmy prawnikami i nie udzielamy wiążących porad prawnych, ale znamy dobrze obowiązujące prawo i realia rynku nieruchomości. Współpracując z notariuszem pomagamy klientom w przygotowaniu wymaganych do sprzedaży dokumentów.

Stara prawda mówi, że dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, zatem przygotowanie oferty jest sprawą najważniejszą.

Zaczynamy od profesjonalnej sesji fotograficznej, ale przedtem prosimy Państwa o wstępne przygotowanie nieruchomości do tej sesji i udzielamy wskazówek jak to zrobić. Następnie przeprowadzamy home staging i dopiero teraz wchodzi specjalizujący się w fotografowaniu nieruchomości fotograf.

Mierzymy pomieszczenia, sprawdzamy zgodność stanu faktycznego z zapisem w dokumentach i na tej podstawie sporządzamy rzut nieruchomości. Ofertę okraszamy charakterystyką otoczenia oraz opisem istniejącej infrastruktury.

Przygotowaną jak wyżej ofertę publikujemy w najbardziej liczących się portalach branżowych oraz na dedykowanych grupach na Facebooku. Prowadzimy działania marketingowe, np. zapraszając oglądających na „dzień otwarty”. Ofertą dzielimy się również z agentami nieruchomości działającymi dla klienta poszukującego poprzez zamknięty, wewnętrzny system współpracy.

Ależ skąd! 🙂 W porozumieniu ze sprzedającym ustalamy dogodny termin prezentacji nieruchomości i na ten dzień zapraszamy zainteresowanych kupnem. My zajmujemy się oprowadzaniem i odpowiadaniem na pytania, a właściciele mogą w tym czasie relaksować się na łonie przyrody 🙂

Po zakończeniu prezentacji zdajemy sprzedającym wyczerpujący raport.

Naszym celem jest skojarzenie stron, sprzedającej i kupującej, ale gdy to już się stanie, nie zostawiamy naszych klientów na pastwę losu. Wiemy, że sprzedaż nieruchomości budzi wiele emocji, często trudno się rozstać z miejscem wywołującym tyle wspomnień, a to może powodować pewien rozgardiasz emocjonalny. Nasze doświadczenie i profesjonalizm pozwala nam na chłodno zapanować nad procesem dokończenia transakcji. Pilnujemy terminów, wymagań formalnych, pomagamy zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty. Dajemy sobie radę także z urzędnikami 🙂

W zasadzie nie kończymy 🙂 Jesteśmy z naszymi klientami aż do momentu przekazania kluczy. Pomagamy w przekazaniu nieruchomości pilnując protokołów zdawczo-odbiorczych. Wielu klientów zaprzyjaźnia się z nami i utrzymujemy kontakty towarzyskie. Jesteśmy wdzięczni za ich zaufanie.

Agencja Pomian Nieruchomości

Przekonaj się jak możemy Ci pomóc

Call Now Button